Tuesday
September 16, 2014

Homework Help: math

Posted by L.A on Sunday, September 20, 2009 at 5:11pm.

A store sells 28 ounces of peanut butter for $2.24. The store also sells 32 ounces of the same peanut butter for $2.40. Which is the better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

algebra - -A store sells 28 ounces of peanut butter for $2.24. The store also ...
math - whats the unit rate: 882 yd in 9 secs A grocery store sells four ...
math - a store cells 26 ounces of sphagetti sauce for $1.17. the store also ...
math - a peanut butter jar has a height of 5.9in and diameter of 3.6 in. one ...
math - A store finds out that 5 out of every 9 customers prefer new extra ...
Math - ted sells his homemade peanut butter for 1.60 a jar at the local farmers ...
math - in a grocery store, butter is sold in “sticks” that are shaped like ...
Math - One jar of peanut butter and 3 loaves of bread cost $6.70. Three jars of ...
health, safety and nutrition - Following the nutritional label on a jar of ...
math (check answer plz) - Types........ Adults Children Total Chocolate Chip 5 ...

Search
Members