Wednesday
July 1, 2015

Homework Help: urgent math

Posted by kari on Sunday, September 20, 2009 at 3:49pm.

in a GIVEN DAY THE MILL TURNS OUT THREE TIMES AS MANY UNITS OF PLYWOOD. IT PROFITS OF $25 ON A UNIT OF LUMBER AND $40 ON A UNIT OF PLYWOOD. HOW MANY OF EACH M UST SELL TO MAKE PROFIT OF $14720 can anyone help im so confused

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members