Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: MATH

Posted by A~ on Sunday, September 20, 2009 at 11:39am.

1.Divide. 0.8/ 14.12 A~17.65?

2.The cost of 36 items is $24.80. What is the cost of an individual item to the nearest cent?A~0.69?

3.Cindy is carpeting a recreation room 24 ft long and 18 ft wide. If the carpeting costs $18 per square yard, what will be the total cost of the carpet? A~864?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - can you check please/ 1.Rochelle purchased an appliqance that cost $815....
math - can you check please/ 1.Rochelle purchased an appliqance that cost $815....
math - A recreation room has the following dimensions. Carpeting will cost $1.50...
math - * I posted this before, but I left out the equation, sorry. A company ...
math - A recreation room has the following dimensions.12ft,30ft,8ft,8ft. ...
math for elementary teachers - Suppose that carpeting cost $12.36 per square ...
geometry - it cost $350 to carpet an 8ft. by 10 ft room. at this rate, how many ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
FINANCIAL MATHEMATICS - The variable costs associated with a certain process ...
Math - A rectangular room measures 15ft by 21ft. How much will it cost to carpet...

Search
Members