Wednesday
October 22, 2014

Homework Help: mathh (unit rate)

Posted by andra on Tuesday, September 15, 2009 at 3:02pm.

explain how to write 20 miles over 4 hours as a unit rate

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

mathh (unit rate) - please explain how to write the unit rate as a fraction ...
math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
math - explain how to write 20 miles divided by 4 hours as a unit rate If that's...
Math - Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes ...
Math - What is the unit rate? A racing car travels 180 miles in 1.5 hours. 5 i ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
algebra - how do i explain how to write 20 miles/4 hours as a unit rate?
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
Math - 1. I think your site is great. 2. The question I am having trouble with ...
Math - What is the unit rate in miles per gallon if 140 miles are traveled on 14...

Search
Members