Friday
July 3, 2015

Homework Help: Math

Posted by Jack on Wednesday, September 9, 2009 at 10:53pm.

I have $100.00 dollars to spend to buy 100 animals. Cows cost $50.00 each, sheep cost $3.00 each, pigs cost $2.00 each and chicks cost $0.10 each. How many of each do I need to buy to spend $100.00 dollars and have 100 aninals?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members