Sunday
November 23, 2014

Homework Help: Math (dont want the ans just the working)

Posted by keisha on Monday, July 20, 2009 at 1:44pm.

4kg of apples costing 80 cents per kg are mixed with 8 kg costing 56 cents per kg.What is the average price per kg?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A candy dealer makes up a mixture of 3 parts of candy costing him 60 ...
maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...
Maths - An industrial fertiliser, costing $370 per tonne to produce, is sold ...
math - A bag of apples weighs 22.3 ounces and costs $1.80. What is a good ...
Math - A bag of apples weigh 22.3 ounces and costs $1.80 What is a good estimate...
Math - I have a question: How would you solve this? a dozen dozen apples at half...
Algebra - How many pounds of apples costing .64 per pound must be added to 30 ...
Math - A shopper asked for 50 cents worth of apples. The shopper was surprised ...
Alg I - One type of decorative ribbon regularly costs $3.59 per yard. When the ...
Math - What percent of the selling price in the 14.7 cents per L tax collected ...

Search
Members