Saturday
April 19, 2014

Homework Help: Math (dont want the ans just the working)

Posted by keisha on Monday, July 20, 2009 at 1:44pm.

4kg of apples costing 80 cents per kg are mixed with 8 kg costing 56 cents per kg.What is the average price per kg?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

asd - mrs. lim buys 30 kg of cheese at a certain price.she finds that if she had...
Math - A bag of apples weigh 22.3 ounces and costs $1.80 What is a good estimate...
math - A bag of apples weighs 22.3 ounces and costs $1.80. What is a good ...
Algebra - How many pounds of apples costing .64 per pound must be added to 30 ...
Maths - An industrial fertiliser, costing $370 per tonne to produce, is sold ...
Math - A shopper asked for 50 cents worth of apples. The shopper was surprised ...
Math - A grocer purchased 50kg salt at the rate of rs.8 per kg and mixed it wid ...
Mathematics - A shopkeeper mixed coffee powder worth $2.50 per kg with coffee ...
STATISTICS HELP!!!!!!! - Statistical Abstracts (117th edition) reports sale ...
Algebra - Ground beef sells for $4.75 per kg and ground pork sells for $5.50 ...

Search
Members