Monday
July 28, 2014

Homework Help: MATH

Posted by christina on Monday, July 13, 2009 at 4:16pm.

chris buys a chocolate bar and a pack of gum for 1.75 if the chocolate bar costs .25 more than the pack of gum how much does the pack of gum costs?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/algebra - Sally bought three chocolate bars and a pack of gum and paid $1....
Math - Erika eat 1/3 of a chocolate bar and gave the remaining 2/3 of the ...
Math - 1. A chocolate bar is made up of 12 equal pieces.Tom ate 3/4 of a ...
7th grade - If i buy a lollipop and a pack of gum, the cost will be $1.19. If i ...
math - sophie ruth is eating a 50 gram chocolate bar which is labled 30 % cocoa ...
Unit rate - 100 into 40 in 5 hrs http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/ 500...
chemistry - Alexander wants to know exactly how many bars to pack in his ...
Physics - A weather balloon is floating at a constant height above Earth when it...
Chemistry - Alexander, who weighs 159 , decides to climb Mt. Krumpett, which is ...
Probability - Could someone please check this and let me know if I'm doing it ...

Search
Members