Thursday
October 23, 2014

Homework Help: Math

Posted by Nidhi on Wednesday, June 10, 2009 at 7:04pm.

Jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. Grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. What is the cost of 1 slice of mushroom pizza?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - How do you solve this problem: Jack brought 3 slices of cheese pizza and ...
algebra - jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza ...
4th grade - At one table, some of the students shared 3 pizzas. Each pizza was ...
English - Please help i need to put this sentences in order and combine them in...
Math - A large pizza from Gino's costs $24.60. Lorie and her friends cut the ...
Math - Five friends ate 12-slice pizza. Julie ate twice as many slices as Rich...
math - Chris eats 3 slices of a pizza that is cut into 8 equal slices. What ...
Math - Maria cut a pizza into 8 equal slices. She put a slice of pizza on 3 ...
Math - I don't get this question! Please help. A pizza is divided into 8 slices...
Math - A pizza was cut into 6 slices. Ben ate 1/3 of the pizza. How many slices ...

Search
Members