Thursday
March 30, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Express as a unit rate:

$5 for 10 cans of soup.

  • Pre-Algebra - ,

    5 / 10 = ? per can

  • Pre-Algebra - ,

    5 dollars / 10 cans = .50 dollars/1 can
    which is 50 cents per can

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question