Thursday
March 30, 2017

Post a New Question

Posted by on .

unit price 100 sheets for $0.99
500 sheets for $4.29
Which is a better buy?

  • 7th grade - ,

    unit price 100 sheets for $0.99

    Each piece of paper costs about one penny.

    500 sheets for $4.29

    4.29 / 500 = 0.0086 = 0.86 of a penny.

    Which do you think is a better buy?

  • 7th grade - ,

    500 sheets/4.29

  • 7th grade - ,

    500 for 4.29

  • 7th grade - ,

    I don't know

  • Mathematics - ,

    K

  • 7th grade - ,

    100 sheets for 0.99

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question