Friday
April 18, 2014

Homework Help: Math 115 18

Posted by Deb on Sunday, January 18, 2009 at 11:34pm.

Find the best buy for tomato juice:
(a) 8 oz. for $0.37
(b) 1 pt 10 oz for $1.19
(c) 1 qt 14 oz for $1.99

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best ...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=4...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math 115 - Mark uses 1 pt 9 fl oz and then 2 pt 10 fl oz from a container of ...
math - A punch recipe calls for half gallon (64 oz) of punch requires one pint (...
Math - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz ...
statistics - sing the proper average, find the average number of grams of fat ...
math - Mark uses 1 pt 9 fl oz and then 2 pt 10 fl oz from a container of film ...
MLK high school - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6....

Search
Members