Sunday
April 20, 2014

Homework Help: Math

Posted by Jay on Friday, January 16, 2009 at 8:01pm.

Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz).
A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz for $4.59 C) 1 lb 4 oz for $7.09 D) 12 oz for $5.09

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

MLK high school - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6....
math115 - Kristi jogged for 1/4 of an hour swam for 2/3 of an hour and rode her ...
customer unit of measure - can you check my answers? 1ft 9 in = ____ ?how many ...
Math - A quilter has 6 yards of fabric that is 54 inches wide. The fabric weighs...
math - I am taking test and I have done it twice these are the problems I am ...
math - 1Approximately 5 out of every 8 students at Kendra's college live on ...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=...
math - 3 h 20 min 4 h 25 min + 5 h 35 min=13 hrs 20 min 9 lb 15 oz - 5 lb 8 oz=4...
math check please - 1 four buttons have diameters of 5/8 , 3/4, 9/16, and 7/8 ...
math check - 1 four buttons have diameters of 5/8 , 3/4, 9/16, and 7/8 which ...

Search
Members