Thursday
November 27, 2014

Homework Help: Math

Posted by Jay on Friday, January 16, 2009 at 8:01pm.

Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz).
A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz for $4.59 C) 1 lb 4 oz for $7.09 D) 12 oz for $5.09

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - find the best buy on cashews a.12oz for $5.39 b.1lb4oz for $7.39 c.10oz ...
MLK high school - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6....
math - Find the best buy on cashews (1lb is 16oz), a) 1lb for $6.09 B. 10oz for...
math - 5.is 3.671 less than 3.67 yes 6.A triangle has a base of 13 feet and an ...
math - A man sells a nut mixture consisting of 1/3 pecans and 2/3 cashews. ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - This is the question given: "Peanuts sell for $5/kg and cashews for $20/...
college algebra - A store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1....
math 156 - Find the Best Buy Brand A: 12oz for $5.04 Brand B: 9 oz for $3.51 is ...
math - 44% of adults say cashews are their favorite kind of nut. You randomly ...

Search
Members