Monday
March 27, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz).
A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz for $4.59 C) 1 lb 4 oz for $7.09 D) 12 oz for $5.09

  • Math - ,

    16/6.09 = ?
    10/4.59 = ?
    16/7.09 = ?
    12/5.09 = ?

  • Math - ,

    16/6.09=2.63

    10/4.59=2.17 ( the Best buy )

    16/7.09=2.25

    12/5.09=2.35

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question