Sunday
November 23, 2014

Homework Help: 2nd grade Math

Posted by Lauren on Wednesday, January 7, 2009 at 7:22pm.

Wich 3 flowers add up to 85 cents?
Tulip-48 cents
Rose-52 cents
Dafidale-25 cents
Viloit-37 cents
Sunflower-23 cents

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...
math !!!! :O - The cost of making money varies form coin to coin: Pennies: 0.8 ...
Prob. Math - Sarah draws a card from a deck of 52 cards. She receives 40 cents ...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...
Math - What percent of the selling price in the 14.7 cents per L tax collected ...
6th grade math - if Mary buys oranges at 5 for 2 cents and sell them at 4 for 3 ...
math - A candy dealer makes up a mixture of 3 parts of candy costing him 60 ...
Economics - V pays 20 cents V sells to W for 35 cents W sells to X for 55 cents ...
Macroeconomics - V pays 20 cents V sells to W for 35 cents W sells to X for 55 ...
Algebra - solve the amount of money (in cents) of x quarters and (x+6) dimes the...

Search
Members