Saturday
August 29, 2015

Homework Help: math

Posted by Joanne on Thursday, December 4, 2008 at 12:33pm.

Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of gasoline cost $5.37, then 8 gallons will cost $14.32.

On this one I have know idea how to perform this equation looked for examples no luck can someone help please

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members