Tuesday
December 6, 2016

Homework Help: math

Posted by meshelle on Wednesday, December 3, 2008 at 7:12pm.

one more

Brand “A”: 6 ounce can for $1.20

Brand “B”: 7 ounce can for $1.47

Brand “C”: 8 ounce can for $1.52

Which is the better buy, and what is the unit, rate, and final price for each brand?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions