Friday
May 22, 2015

Homework Help: math

Posted by meshelle on Wednesday, December 3, 2008 at 7:12pm.

one more

Brand A: 6 ounce can for $1.20

Brand B: 7 ounce can for $1.47

Brand C: 8 ounce can for $1.52

Which is the better buy, and what is the unit, rate, and final price for each brand?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members