Friday
July 25, 2014

Homework Help: math

Posted by Gaby on Wednesday, December 3, 2008 at 4:25pm.

What is the unit rate for...

343.8 mi. on 9 gallons (round to the nearest tenth if necessary)

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

algebra - 2. The equation relates the radius r of a drainpipe in inches to the ...
math - Solve each proportion. Where necessary, round to the nearest tenth. 4/3...
Math-- Please check - A package of 16 tea bags costs $2.29. Find the unit price ...
geometry - round to the nearest tenth. a rectangular plot of land is 80 meters ...
math - find the unit rate. round to the nearest hundredth, if necessary. type 8,...
Math help ms sue. - 1. What is 57% of 11? (1 point) 11 = 0.57 n; 19.3 n = 57...
Math - I'm TOTALLY stuck on my math!!! How do I find the unit rate of $11.49 for...
Math - Find the simple interest. Round your answer to the nearest cent. ...
math - Express each ratio as a unit rate.Round to the nearest tenth, if necesary...
Math - 45 is 93% of x round to the nearest tenth where necessary.

Search
Members