Thursday
July 31, 2014

Homework Help: Math

Posted by Sara on Tuesday, December 2, 2008 at 8:24pm.

The school had a bake sale to raise money. A group of 11 students bought either chocolate chip cookis for $.40 cents each or brownies for $.50 cents each. The total amount they spent was $5.10. How many chocolate chip cookies and brownies did they buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - The school had a bake sale to raise money. A group of 11 students bought ...
Math - a group of 11 students bought either chocolate chip cookies for forty ...
Math 9th - I've been trying to figure this one out all day. I have to use either...
math - Mary is baking cookies for her school bake sale. For every 5 chocolate ...
2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
Math - Mrs. Smith surprised her 30 students with cookies. She gave them a choice...
maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...
5th grade math - A group of students went to their favorite restaurant after the...
math 2nd grade - valarie makes 2 pans of brownies for a bake sale. She cuts each...
math - valarie makes 2 pans of brownies for a bake sale. She cuts each pan into ...

Search
Members