Monday
March 30, 2015

Homework Help: 7th grade

Posted by ladylake5 on Monday, October 27, 2008 at 8:26pm.

If i buy a lollipop and a pack of gum, the cost will be $1.19. If i buy a lollipop and a peppermint, the cost will be $1.45. If i buy a pack of gum and a peppermint, the cost will be $1.40. What are the individual prices?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - what is the better buy one pack of aaa batteries for $5.49 and get a pack...
Math - A pack of 7 pens cost $6 . A pack of 9 files cost $12. Fred wants to buy ...
math - a pack of cardinal flower seeds costs $4, and a pack of petunia flower ...
math - A pack of 6 pens cost $30. A pack of 8 files cost $24. A student wants to...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
math - Tim needs batteries.AA batteries cost $3 per pack.D batteries cost $4 per...
8TH GRADE MATH - FOR EVERY TWO M & M PACKS YOU BUY YOU GET TWO FREE IF ONE M & M...
algebra - the number of calculators mrs. hopkins can buy for the classroom ...
math/algebra - Sally bought three chocolate bars and a pack of gum and paid $1....
math - you have to buy 100 animals. roosters cost 5.00, hens cost 1.00 and ...

Members