Tuesday
October 21, 2014

Homework Help: math

Posted by deedee on Wednesday, October 22, 2008 at 7:42pm.

find the best buy on cashews
a.12oz for $5.39
b.1lb4oz for $7.39
c.10oz for $4.89
d.1lb for $6.39

B)Is this correct

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - 5.is 3.671 less than 3.67 yes 6.A triangle has a base of 13 feet and an ...
math - Find the best buy on cashews (1lb is 16oz), a) 1lb for $6.09 B. 10oz for...
math115 - Kristi jogged for 1/4 of an hour swam for 2/3 of an hour and rode her ...
Math - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6.09 B) 10 oz ...
math 156 - Find the Best Buy Brand A: 12oz for $5.04 Brand B: 9 oz for $3.51 is ...
MLK high school - Find the best buy on cashews (1 lb is 16 oz). A) 1 lb for $6....
college algebra - A store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1....
math - A man sells a nut mixture consisting of 1/3 pecans and 2/3 cashews. ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - This is the question given: "Peanuts sell for $5/kg and cashews for $20/...

Search
Members