Saturday
April 19, 2014

Homework Help: 5th grade math

Posted by katy on Tuesday, October 7, 2008 at 9:42pm.

it cost $0.38 to produce and mail a newsletter.each week,475,000 newsletters are mailed to subscribers. about how much does it cost to produce and mail the newsletter each month

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - It cost your office $620 to mail 500 flyers. How much did it cost to mail...
calculus - In your new job as a strategic planner at BusCalcInc, you have been ...
math,help - how do i set this up...i need help in the set up... In deciding ...
Math - Photography reprints cost $0.52 each at a local photo shop. Through the ...
College Math - A clarinet factory wants to maximize profits. They can produce ...
Math- Calculus - A company needs to produce a cylindrical can to hold water. It...
economics - # You produce shoes. Currently you produce 4 pairs of shoes at a ...
Word Problem - Photography reprints cost $0.52 each at a local photo shop. ...
math,correction - Assume that each situation can be expressed as linear cost ...
Managerial Economics - You own and operate PCs R Us, a firm that manufactures ...

Search
Members