Friday
March 24, 2017

Post a New Question

Posted by on Thursday, October 2, 2008 at 1:18pm.

Write a proportion that is equivalent to the statement: If 3 gallons of gasoline cost $5.37, then 8 gallons will cost $14.32.

  • math - , Thursday, October 2, 2008 at 1:26pm

    3/5.37 = 8/14.32

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question