Saturday
September 20, 2014

Homework Help: math

Posted by jessica on Wednesday, October 1, 2008 at 9:33pm.

it cost 5 cent for an ounce of boxed produce and 7 cents for an ounce of unboxed produce. buy 800 ounces for $48. How many BOXED of produce was purchased? equations need to be used with variables.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - It cost 5 cents for boxed produce and 7 cents for unboxed. For 800 ounces...
math - Linear Programming word problem Full Question: Madison is preparing a ...
algebra - An herbalist has 30 oz of herbs costing $2 per ounce. how many ounces ...
math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...
math - The cost of mailing a package is c cents for the first b ounces and d ...
math - Your making maple syrup. You mix 5 cent and 25 cent maple syrup. You make...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
Math - Aaron has two types do iodine in his lab. He has brand 213 iodine, which ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
science - Gold has sold for $523/ounce. How many milligrams of gold could you ...

Search
Members