November 27, 2015

Homework Help: Math (prealgebra)

Posted by Larry on Saturday, September 27, 2008 at 9:02pm.

the cost of apen is 3 times the cost of a pencil. the cost of 4 pencils and 3 pens is $9.75. what is the cost of a pencil?

can't find a formula for this problem.

help is appreciated.

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions