Wednesday
July 23, 2014

Homework Help: MATh/UNiT RATES

Posted by DEANZA on Tuesday, September 23, 2008 at 5:23pm.

FIND THE UNIT RATES AND WRITE THEM BOTH IN FRACTION AND WORD FORM.

7.Gabrielle bikes 78 miles in 6 hours.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
Unit Rates - Find each unit rate. - 20 mi in 5h - 78 mi on 3 gal Please and ...
math/rates and unit rates - I can't figure out my homework because I don't know ...
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
math question - How do you do rates and unit prices and what is the process for...
Math - Rates And unit rates 120mi. to 10 gal of gas I'm not sure what you are ...
MATH - NORALIE USES 22 GAL OF GAS TO GO 682 MILES. WHAT ARE THE 2 UNIT RATES SHE...
Accounts - A company produces just one standard product. The company's budgeted ...
Math - What is the unit rate? A racing car travels 180 miles in 1.5 hours. 5 i ...

Search
Members