Wednesday
April 16, 2014

Homework Help: Math

Posted by AK on Tuesday, July 29, 2008 at 3:11am.

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost?

A. $.14
B. $.18
C. $.20
D. $.28
is d the right answer?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - You have $5 to spendon fruit for a picnic. Apples cost $0.99 per pound ...
math - You are also making a fruit salad. You have already selected apples, ...
math - 31 lbs of bananas cost $248. How much would 40 lbs cost?
math - susan wants to mix 10 pounds of virginia peanuts that cost $3.50 a pound ...
math - 8 pounds of ground beef costs 23.31 what is the cost per pound? how would...
math - Grapes cost $2 per pound. How much does the given amount cost? 0.25 ...
Math - Miss Sue made an error putting in the question,can you please help me ...
math - if 3 bananas cost 1.14 how much will 5 of them cost? and how do ypu work...
math - if 3 bananas cost 1.14 how much will 5 of them cost? and how do ypu work...
math - if 3 bananas cost 1.14 how much will 5 of them cost? and how do ypu work...

Search
Members