Post a New Question

Pre Algebra

posted by on .

What is the unit rate if the question is $3.29 for 12 cans?

  • Pre Algebra - ,

    Just divide the cost by the number of cans purchased and you will have your answer.

  • Pre Algebra - ,

    It is approximately 27 cents per can.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question