Tuesday
July 29, 2014

Homework Help: find the unit rate

Posted by seb on Wednesday, April 23, 2008 at 6:21pm.

1. 7 apples for $1.00
2. $20 per dozen tarts


Please answer quickly I work hard and need the answer by tommorow!

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - I have a question: How would you solve this? a dozen dozen apples at half...
maths --plse help me.. - A fruit vendor buys 300 apples at Rs 50 per dozen. The ...
Math - How do you create a word problem using unit rate? Please check the ...
7th grade math Ms. Sue please! - 1. Write the following ratio in simplest form: ...
maths - a grocey man sells 300 apples at Rs 50 per dozen. he sells 200 apples ...
mathh (unit rate) - Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours wages = ...
Quick Math - I still have a question. My first one has been answered(I, but I am...
7th grade math ASAP please - Help please i don't understand 2, 4, and 10 quick ...
aig math(please answer) - 4 kg of apples and 1 kg of berries cost $5.75 ...
math - The price of 10 pounds of apples is d dollars. If the apples weigh an ...

Search
Members