Post a New Question

find the unit rate

posted by on .

1. 7 apples for $1.00
2. $20 per dozen tarts


Please answer quickly I work hard and need the answer by tommorow!

  • find the unit rate - ,

    1. Divide: $1.00 / 7 = ?

    2. Divide: $20 / 12 = ?

    We'll be glad to check your answers.

  • find the unit rate - ,

    1. $.143 per apple
    2. 1.67 per tart

  • find the unit rate - ,

    Right.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question