Sunday
February 1, 2015

Homework Help: math

Posted by dede on Thursday, April 10, 2008 at 5:01pm.

4 lbs. of bananas cost 156. each lbs of bananas cost how many trinkets?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - 31 lbs of bananas cost $248. How much would 40 lbs cost?
math - marc bought bananas, apples, and peaches. He bought twice as many lbs of ...
math - 3lbs cost $23.25 6lbs cost $46.50 9lbs cost $69.75 12 lbs cost $93.00 15 ...
math - bananas cost twice as much as oranges.sue buys 10 bananas and 3 oranges....
math - Bananas cost $0.98 per kilogram. About how many 170-g bananas can you buy...
Algebra - three apples and four bananas cost $4.85,three apples and ten bananas ...
math - You are also making a fruit salad. You have already selected apples, ...
Math - You have $5 to spendon fruit for a picnic. Apples cost $0.99 per pound ...
math - four monkeys, ann, bob, carl, don set off to gather bananas. after ...
Math problem - Aswin has bananas and pears in the ratio 3:8. After he eats 12 ...

Members