Friday
July 31, 2015

Homework Help: math

Posted by Lisaraye on Monday, April 7, 2008 at 12:35am.

Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz).

a) 1 qt for $1.29
b) 45 oz for $1.59
c) 48 oz for $1.79

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members