Post a New Question

math

posted by on .

Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz).

a) 1 qt for $1.29
b) 45 oz for $1.59
c) 48 oz for $1.79

  • math - ,

    Your question is incomplete

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question