Monday
March 30, 2015

Homework Help: math

Posted by Vince on Tuesday, August 21, 2007 at 8:44pm.

write the following as a rate in lowest terms
$402 for 18 rolls of film

To find the rate for one roll of film, divide $402 by 18.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math (unit rate) - how would i get the answer to this problem-$1.60 for 8 rolls...
English - I just wanted to know if the following alternatives are possible. ...
eng 22 - Which of the following leads to the deepest appreciation of a film? ...
Algebra I - Write and solve a system of equations to solve the problem. At a ...
algebra - Write and solve a system of equations to solve the problem. At a film ...
3rd grade math - Justin took photographs during a trip to the mountains. He used...
Film - Which of the following is true of the screenwriter’s role in making ...
physics - Would you see the same thin film interference pattern in a film of ...
physics - Would you see the same thin film interference pattern in a film of ...
math - NO CLUE how TO DO THIS PROBLEM EXPLANATION AND ANSWERS? WE RECENTLY ...

Members