Thursday
July 30, 2015

Homework Help: Math-- Please check

Posted by Aimee on Sunday, February 25, 2007 at 9:13am.

A package of 16 tea bags costs $2.29.
Find the unit price in cents per
tea bag. Round to the nearest tenth
of a cent.

I get 14.3 cent

Will you check to make sure I am correct? How do I round it to the nearest tenth? Or is it already rounded to the nearest tenth?
Please help!





14.3 is correct, and yes, it's already rounded to the nearest tenth of a cent.

=)

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members