Friday
September 4, 2015

Homework Help: math

Posted by norman on Thursday, February 1, 2007 at 10:23pm.

suppose you bought some 32 cents stamps and some 20 cents stamps. you spent $3.92 for 16 stamps. how many of each stamp did you buy?

i got the equation--.32x + .20y = $3.92 but don't know how to solve for x and y

what class/level is this for

8th grade math

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members