Wednesday
July 23, 2014

Homework Help: Unit Rates

Posted by Janbowier on Wednesday, January 10, 2007 at 12:22am.

Find each unit rate.

- 20 mi in 5h
- 78 mi on 3 gal



Please and Thank-you
I need HELP!!!!!!!!!!

same answer as I gave to Janie

400 miles in 5 hours

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
MATH - NORALIE USES 22 GAL OF GAS TO GO 682 MILES. WHAT ARE THE 2 UNIT RATES SHE...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math - Rates And unit rates 120mi. to 10 gal of gas I'm not sure what you are ...
Math - A rectangle has parameter of 24 unit, if width is 4 unit what is length. ...
MATh/UNiT RATES - FIND THE UNIT RATES AND WRITE THEM BOTH IN FRACTION AND WORD ...
mathh (unit rate) - Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours wages = ...
Unit rates - Explain how you can use a unit rate to compare what store is a ...

Search
Members