Monday
March 30, 2015

Homework Help: Unit Rates

Posted by Janbowier on Wednesday, January 10, 2007 at 12:22am.

Find each unit rate.

- 20 mi in 5h
- 78 mi on 3 gal



Please and Thank-you
I need HELP!!!!!!!!!!

same answer as I gave to Janie

400 miles in 5 hours

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
MATH - NORALIE USES 22 GAL OF GAS TO GO 682 MILES. WHAT ARE THE 2 UNIT RATES SHE...
MATh/UNiT RATES - FIND THE UNIT RATES AND WRITE THEM BOTH IN FRACTION AND WORD ...
Math - What is the unit rate? A racing car travels 180 miles in 1.5 hours. 5 i ...
mathh (unit rate) - Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours wages = ...
math - find the unit rate 400 miles in 5 hours
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math - Rates And unit rates 120mi. to 10 gal of gas I'm not sure what you are ...
math question - How do you do rates and unit prices and what is the process for...

Members