Friday
October 24, 2014

Homework Help: food

Posted by kelly on Sunday, December 17, 2006 at 4:37pm.

i love bacon, who knows were you get it for a cheap price

I bought bacon today at my local grocery store in Michigan. Most brands were $4.00 a pound, with a couple of brands above and below that price.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

also need noun help - He smiled agreeably to himself as he thought of those ...
Literature - I am studying Sir Francis Bacon in my lit class. What might Bacon ...
math - at a local grocery store, the bananas they receive are transported ...
math - Calvin was at his local grocery store, and saw that they had gummy worms ...
math - Calvin was at his local grocery store, and saw that they had gummy worms ...
English - Combine these two simple sentences into one simple sentence with a ...
SOMEONE HELP - What are the nouns in these sentences? It was also the only way ...
science - lena carried out an investigation to find the energy content in bacon ...
English - How do I classify this sentence. Today, Dad ate two eggs and bacon for...
English - Label parts Today, Dad ate two eggs and bacon for breakfast.

Search
Members