Wednesday
April 1, 2015

Homework Help: math (unit rate)

Posted by sydney on Sunday, October 22, 2006 at 2:54pm.

how would i get the answer to this problem-$1.60 for 8 rolls?


I think you are asking how much it would be for 1 roll.

If it is $1.60 for 8 rolls, you need to divide this my 8 to get the price for 1 roll.


5y6y67

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Data please help! - 1) A lotery has 1,000,000 tickets and draws 100 ...
Math- 5th grade - Shauna baked bread rolls to sell at a school fair. 2/5 of the ...
Math - If glenda rolled two six-sided number cubes nine times and computed the ...
Probability - The newest invention of the 6.041x staff is a three-sided die. On...
Discrete Math - You are stranded on a deserted island, and along the way you ...
math - ross buys 3 packages of 12 veggie burgers each. he also buys enough ...
Math- - Use a proportion to solve the problem. If 4 sandwich rolls cost $1.08, ...
Probability - The newest invention is a three-sided die. On any roll of this die...
Probability independence - A fair die is rolled twice with the two rolls being ...
Probability - A fair die is rolled twice with the two rolls being independent of...

Members