Post a New Question

math (unit rate)

posted by .

how would i get the answer to this problem-$1.60 for 8 rolls?


I think you are asking how much it would be for 1 roll.

If it is $1.60 for 8 rolls, you need to divide this my 8 to get the price for 1 roll.


5y6y67

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question