Tuesday
May 5, 2015

Homework Help: math (unit rate)

Posted by sydney on Sunday, October 22, 2006 at 2:54pm.

how would i get the answer to this problem-$1.60 for 8 rolls?


I think you are asking how much it would be for 1 roll.

If it is $1.60 for 8 rolls, you need to divide this my 8 to get the price for 1 roll.


5y6y67

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members