Sunday
June 26, 2016

Homework Help: 5th Grade

5th grade math
A small company packs 12 jars of jlly into each of 110 boxes to bring to the farmers market. how many jars of jelly does the company pack in all
Thursday, September 11, 2014 by Mythreyee

5th grade
A square picture 3 1/2 feet wide hung on the wall. The center of it is to be 4 feet from the ceiling. The top picture is __ feet and ___ inches from the ceiling.
Friday, June 27, 2014 by Dire

5th Grade Math
For their first 60 games the Robins had a record of 28 wins and 32 losses. How many of their next 90 games must they win if their total record is to show twice as many wins as losses?
Friday, May 30, 2014 by RandomMan

5th Grade ADV. Math
Four teams are playing in a tournament. Each team will play each other one more time before the top two teams play the championship game. How many games will be played? Need some help with this mates.
Thursday, May 22, 2014 by Nommmmmmad

HELP MATH 5th grade
Sam has 3 pets. Monday she uses d cans of pet food. Tuesday she uses 6 cans Wednesday Thursday and Friday uses 4 cans each day How many cans does she use during thse 5 days? which number is not needed to solve problem? 4 3 5 6 - please explain
Tuesday, May 13, 2014 by daniel

physics
A vibrating stretched string has length 139 cm, mass 38 grams and is under a tension of 38 newtons. What is the frequency of its 5th overtone? f_{6} = If the source of the wave is an open organ pipe of the same length as the wire and the temperature of the air is 20^oC, what ...
Monday, April 21, 2014 by pauletta

5TH GRADE MATH
Need help trying to tell my daughter what or how to draw this........ DRAW a figure composed of three different rectangles that has a perimeter of 140 yards. Use measurements that are in yards and feet to label the sides of your figure......
Wednesday, April 16, 2014 by Jill

5th grade math
Name the compatible numbers used to find the estimate. 1. 725/19 estimate:35 2. 3,641/34 estimate:120 Please show me how to work out these problems.
Wednesday, April 9, 2014 by elizabeth

Math-5th grade.HELP!
a 12 gallon tank is filled with water at the rate off 1/4 gallon in 5 seconds. At this rate, how long will it take to fill 5/6 of the tank? ?????
Saturday, March 1, 2014 by KELSEY

5th grade math
In the multiplication problem at the right different letters stand for different digits, and ABC and DBC each represent a three digit number. What number does DBC represent? Two answer possible; give one
Saturday, March 1, 2014 by Brooke

Math 5th grade
Look for a pattern. Have a rectangle with number 10, 16 and 23 in the corners.the circle in side with 9, 12 and 24. Place the numbers from 8 to 26 either inside or outside the circle according to the pattern shown. Please help!!!
Monday, February 17, 2014 by Tien

Math
The 80 students in the 5th grade at north side elementary school voted for their favorite animal after a trip to the zoo.the elephant received 3/5 of the votes.how many votes did the elephant receive.
Wednesday, February 5, 2014 by Martha

5th grade math
A list of numbers represents the following pattern: For each number after the first, multiply the previous number by itself, and then subtract that number. Which list does NOT represent that pattern? A. 1,1,1,1, and so on B. 2,2,2,2, and so on C. 3,6,30,870, and so on D. 4,12,...
Wednesday, January 15, 2014 by jamar

5th grade math
A list of numbers represents the following pattern: For each number after the first, multiply the previous number by itself, and then subtract that number. Which list does NOT represent that pattern? A. 1,1,1,1, and so on B. 2,2,2,2, and so on C. 3,6,30,870, and so on D. 4,12,...
Wednesday, January 15, 2014 by jamar

5th grade math
Tia collected $10 for a walk-a-thon and $ 5 from each friend. What is the total amount of donations she collected from 4 friends? Is my answer below correct? Friend - 1,2,3,4 Donations - $5, $5, $5, $5 = $20 Answer is $20 from 4 friends.
Tuesday, January 14, 2014 by chris

5TH GRADE MATH PLEASE HELP
Draw an equation or function table. The cost of shipping mittens purchased online is $2 plus $6 for each of pair of mittens. What is the total cost of buying 5 pairs? P = pair of mittens. Can you please help me with this problem?
Tuesday, January 14, 2014 by TIFFANY

5th grade math
Draw an equation or function table. The cost of shipping mittens purchased online is $2 plus $6 for each of pair of mittens. What is the total cost of buying 5 pairs? P = pair of mittens. Can you please help me with this problem?
Tuesday, January 14, 2014 by tiffany

5th grade math
A coin is tossed twice. What is the probability of tossing 2 tails? What is the probability of tossing 1 tail & 1 head? can you please show me how to do this problem?
Wednesday, January 8, 2014 by stephon

Elementary Math
This is going to seem like a simple question but how do i solve this without dividing.. 5th grade math mom Question: Lester's car can go 15.4 miles on 1 gallon of gas. How far can he go on 0.7 gallons? Thanks
Thursday, January 2, 2014 by Sara

Math 5th grade
Mrs. Rodriguez mixed water and plant food in a container and filled the container until it measured 6/8 gallon. She poured 4/8 gallon of the mixture on her geraniums and 1/8 gallon on her petunias. How much of the mixture did she have left after pouring ot on her plants?
Monday, December 9, 2013 by chris

5th grade science
Which of the following best describes an electric charge? -Positive or negative terminal of a battery -property of electrons, protons, and neutrons -materials that conducts current -has a north pole and a south pole
Friday, December 6, 2013 by Jane

5th grade Math
Dr. Gallo's waiting room has a total of 18 magazines, including 3 fashion magazines. There are 5 more cooking magazines than there are decorating magazines. How many decorating magazines are there? You can use cubes to act out the problem.
Tuesday, December 3, 2013 by Kathryn

5th grade Math
Dr. Gallo's waiting room has a total of 18 magazines, including 3 fashion magazines. There are 5 more cooking magazines than there are decorating magazines. How many decorating magazines are there? You can use cubes to act out the problem.
Tuesday, December 3, 2013 by Kathryn

5th Grade Math
Danielle and her brother went to the town carnival. Together, they won 15 prizes. Danielle won 9 of them. What fraction did her brother win? If there had been only 10 prizes won, how many would her brother have won if the fractions were equivalent? Can you please show me how ...
Monday, November 25, 2013 by Stephanie

5th Grade Math
Danielle and her brother went to the town carnival. Together, they won 15 prizes. Danielle won 9 of them. What fraction did her brother win? If there had been only 10 prizes won, how many would her brother have won if the fractions were equivalent?
Monday, November 25, 2013 by Stephanie

5TH GRADE MATH
John placed 128 beads in equal rows to make an art project. His friend Mark used 125 beads to make a similar project. Is it possible for their projects to contain the same number of beads in a row? Please show and explain the answer.
Sunday, November 24, 2013 by Stephon

math
1)on the 7th grade honor review exam, student were asked to create a power with a base of 3 that is greater than 9 but less then 3 to the 5th power . two powers that student created show below. Describe why each of the solutions is incorrect 5 to the 3rd power 3 to the 2nd power
Thursday, November 21, 2013 by rian

5th grade math
At a supermarket, pineapple juice sells at $1 per pint (16 ounces). Greg wants to buy eighteen 40-ounce cans of pineapple juice from the supermarket. How much dose he have to pay altogether?
Monday, November 18, 2013 by Marsha

5th grade math parent
Hi the problem reads.......give an example that shows how to use.the distributive property to multiply a number by a sum. All of the numbers you use should be mixed numbers or fractions.........PLEASE HELP!
Tuesday, November 12, 2013 by Sara

math 5th grade
Jill has 5 pictures to hang on her wall she wants to hang one picture in the center if the picture remains the same how many diffrent ways can she hang the other pictures
Thursday, October 31, 2013 by jasmyne ayala

5TH GRADE MATH
FRANK, KENDRA, AND LIN ARE PAINTING A MURAL. THERE ARE 2 SETS OF PAINTS, EACH WITH 50 COLORS. PAINTS ARE PASSED OUT UNTIL EVERYONE HAS THE SAME NUMBER. HOW MANY COLORS DOES EACH WORKER GET?
Tuesday, October 22, 2013 by Stephon

math
charlie used his cell phone for a total of 1216 minutes in one month. if he talked the same number of minutes each day, what is the best estimate for his daliy minute usage? A. 4,000 minutes B. 400 minutes C. 40 minutes D. 4 minutes PLEASE HELP ME IF I DONT GET THIS QUESTION I...
Tuesday, October 22, 2013 by math awesome right

math
5th grade math parent. This will sound dumb but.... 5/7 1/2 and 3/14. The sum is 1 3/7 correct? The question reads MArshall surveyed his classmates and found 5/7 have a sister, 1/2 have a brother, and 3/14 do not have siblings. The question is: Why does it make sense for the ...
Monday, September 30, 2013 by Sara

math
5th grade math parent. This will sound dumb but.... 5/7 1/2 and 3/14. The sum is 1 3/7 correct? The question reads MArshall surveyed his classmates and found 5/7 have a sister, 1/2 have a brother, and 3/14 do not have siblings. The question is: Why does it make sense for the ...
Monday, September 30, 2013 by Sara

5th grade math
build my number. the digit in the thousandths place is twice the number in the tenths place. my hundredths value is an odd number. my total value is more than two dimes but less than 2 quarters.
Wednesday, September 25, 2013 by jamysha

5th grade math
I need to use quarters, dimes, nickles and pennies to make the following: $1.53 in 12 coins $2.53 in 20 $2.32 in 15 coins $2.00 in 22 $1.45 in 10 coins $1.76 in 16 coins $0.85 in 11 coins $1.01 in 12 coins $1.29 in 15 coins
Tuesday, September 24, 2013 by Kyle

5th grade math help
a bead shop sells wooden beads for 3 dollars each and glass beads for 7 dollars each Write a function rule to represent the total selling price of wooden (w) and glass (g) beads. Is it W t G = 10 ??? or 3 t 7 = 10 ???
Tuesday, September 10, 2013 by daniel

5th grade math
Ryan has nine 14-ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A Small bag holds 3 ounces. How many small bags can he make?
Tuesday, September 3, 2013 by John Angelo Coleman

5th grade math
Ryan has nine 14-ounce bags of popcorn to repackage and sell at the school fair. A Small bag holds 3 ounces. How many small bags can he make?
Tuesday, September 3, 2013 by John Angelo Coleman

5th grade math help
my mommy and daddy cant explain explain what is wrong with the reasoning number 5 is a composite number because it has the factors 2 and 2.5 i know its a prime number but i cant explain the answer to the question above.
Thursday, August 29, 2013 by daniel

5th grade math
suppose you made your garden 5ft wide... what would its length be? what would its area be? what would be the area of the left over space in the yard.
Wednesday, August 28, 2013 by bosscat

5th grade math
suppose you are building a fence for a garden in your yard. your yard is 50 ft wide and has an area of 500 square ft. your father has 88 feet of garden fencing,so your garden has to have a perimeter of 88 ft. how big an area would you set aside for your garden?
Wednesday, August 28, 2013 by bosscat

5th grade math
suppose you are building a fence for a garden in your yard. your yard is 50 ft wide and has an area of 500 square ft. your father has 88 feet. how big an area would you set aside for your garden?
Wednesday, August 28, 2013 by bosscat

Math- 5th grade
Shauna baked bread rolls to sell at a school fair. 2/5 of the rolls were chocolate rolls, 1/3 were raisin rolls, 1/4 of the remainder were strawberry rolls, and the rest were vanilla rolls. What fraction of the rolls were vanilla rolls?
Tuesday, May 21, 2013 by Ashli

5th grade math (word problems)
Problem: A receipe for 4 dozen cookies requires 1 1/2 cups of flour. How much flour is needed for 1 dozen? work: 4 divided by 1 1/2 = 4/1 x 3/2 = 4/1 x 2/3 = 8/3 cups of flour Can you explain why i don't need to change 4 dozen to 48 and then divide by 1 1/2?
Tuesday, April 23, 2013 by Alex

5th grade math (word problems)
Mrs. Jones bakes pies. She always cuts each pie into 8 slices. Ther are 13 slices left on the counter. How many pies are on the counter? (write as mixed number). work: 13/8 = 1 5/8 pies. Is this correct?
Sunday, April 21, 2013 by Alex

5th grade math
One patern called for 2/3 of a yard of lace, and another pattern called for 5/9 of a yard of lace. In simplest form, how much more lace did the first pattern call for than the second?
Friday, April 19, 2013 by Anonymous

5th grade math (word problems)
Stefan pours 5/8 cup of milk. He uses 2/3 of it for a bowl of cereal. What fraction of a cup of milk does he use with his cereal? solution: 5/8 * 2/3 = 10/24 = 5/6. So, is the answer 5/6?
Sunday, April 7, 2013 by Alex

statistics
The grades on the final examination given in a large organic chemistry class are normally distributed with a mean of 72 and a standard deviation of 8. The instructor of this class wants to assign an “A” grade to the top 10% of the scores, a “B” grade to the...
Sunday, March 24, 2013 by Sarah

Harcourt Trophies Practice Book
I don't have my 5th grade harcourt trophies book with me. I need the pages 88 and 89. Is there a website I can use to print out the pages?
Wednesday, March 20, 2013 by Celest

5th grade math
mrs jones wrote 8 personal letters and addressed 8 envelopes to 8 different people. she placed each letter in an envelope, but when she got to the last one for Judy Ogg she had an envelope for Sheri Ford. What is the minimum number of envelopes she would have to open to ...
Tuesday, March 19, 2013 by Reece

math 5th grade
fay is making 13 bows to sell at the annual craft fair. she has 36 feet of ribbons to make her bows. if each bow requires 2 and 1\4 feet of ribbon,how much ribbon will not be used
Sunday, March 17, 2013 by Anonymous

5th grade math
bill is replacing the grass in his yard with cement .the yard is 300m long and 100m wide. if cement is 15cents per cm how much would it cost?
Tuesday, March 12, 2013 by kit

5th grade math (word problems)
I'm not sure how to solve the following problem. I don't think i have enough information. Ali deposited $120 in her savings account. This represents 75% of the money she received for her birthday. She pent the rest of her money on a lego toy. How much did the lego cost...
Thursday, March 7, 2013 by Alex

5th grade math
adam read a 360 page book in 3 days. he read twice as many pages on the middle day as he did on the first day or last day. How many pages did he read on the LAST day.
Tuesday, February 12, 2013 by reece

5th grade math
Alicia has 4 yards of ribbon. She needs 1/3 yard to make 1 bow .How many bows can Alicia make?
Monday, February 4, 2013 by Hezekiah

5th grade math
Tavon has 5 yards of ribbon. He needs 1/6 yard to make 1 bow. How many bows can Tavon make?
Monday, February 4, 2013 by Hezekiah

5th grade math
Alicia has 4 yards of ribbon. She needs 1/3 yard to make 1 bow .How many bows can Alicia make?
Monday, February 4, 2013 by Hezekiah

5th grade math
Joshua has 3 yards of ribbon. He needs 1/4 yard to make 1 bow. How many bows can Joshua make? Break down problem.
Monday, February 4, 2013 by Hezekiah

5th grade math
Using input output tables input 3 4 5 6 0 10. Output 9 16 25 36 0 100 what is the input output rule?
Tuesday, January 29, 2013 by john

5th grade math word problems
If 300 napkins cost $1.69 and 100 napkins cost $.89, what is the least expensive cost for 1010 napkins?
Thursday, January 24, 2013 by Reece

5th Grade Math
Glenda bought z containers of laundry detergent at $9 each. She gave the cashier $50. a. Find the change Glenda received in terms of z. b. If z = 3, how much change did Glenda receive?
Tuesday, January 22, 2013 by Alex

algebraic expressions 5th grade math
larry and martha each planted the same number of carrots seeds in their gardens.After 4 weeks,larry had c carrots and martha had 6 more(write an expression)please help me solve,thank you
Wednesday, January 16, 2013 by vicki

5th grade Language Arts
I have a couple of phrases/sentences that need to be labeled as a type of figurative language. 1. Pitter Patter, raindrops are falling from the sky. (could this be onomatopoeia or personification?) 2. Boil the butter and bring it by the bank. (could this be an idiom or ...
Monday, January 14, 2013 by Alex

math
If "today is Monday" is true and "It is May 5th is false, which of the following is false? 1 - Today is Monday and it is not May 5th. 2 - If today is Monday, then it is May 5th. 3 - Today is not Monday only if it is May 5th. 4. Today is not Monday or it is May ...
Saturday, January 12, 2013 by liza

Math help
Which number is equal to 7(3.5 x 10to the 4th) written in scientific notation? A.24.5 x 70to the 4th B.2.45 x 10 to the 5th C.24.5 x 10 to the 4th D.1.05 x 10 to the 5th I think it is B...?
Thursday, January 10, 2013 by Deborah

math
I am in 5th grade and i just want to know something : if i take science do i have to take classes that includes frog diseccetion and the human body? Because that stuff grosses me out and creeps me out.
Sunday, January 6, 2013 by Anonymous

Social Studies
what 5th grade social studies word starts with Y,Z,and N?
Tuesday, December 18, 2012 by Olivia

5th grade math word problems
mr lee's garden is square shaped. he planted 100% of it. 1/3 of it was carrots. 1/3 of it was tomatoes. The remained 48 square feet was filled with melons. What is the length of mr lee's garden?
Wednesday, December 12, 2012 by april

5th grade math (dividing fractions)
Hi.. I need help figuring out this problem, sovling for x: 3 divided by x/9 = 5 and 2/5 I was able to solve: x divided by 3/4 = 6 by multiplying 6 x 3/4 = 4 1/2. Just not sure how to solve the first problem. If I change 5 2/5 into mixed number,I still don't know what to do...
Sunday, December 9, 2012 by Alex

5th grade math
Jason ate lunch at Virginia’s Diner. If his meal cost him $11.00, and he wants to leave Virginia a 15% tip, how much money should Jason leave for the total bill? A. $11.50 B. $12.00 C. $12.36 D. $12.50 E. $12.65 how do you do this?
Tuesday, December 4, 2012 by lisa

Math (5th grade )
Kathy's mom has made a batch of lemon bars. Her treats are in a rectangular pan that measures 12" x 8". She will cut a vertical and horizontal live every 2 inches along the length and width of the pan. How many bars will each person receive
Tuesday, November 27, 2012 by Tim

5th grade math
the press was invented about 1450 and had little change for 350 years. since then many changes have been made. how many decades have changes been occurring?
Monday, November 26, 2012 by Anonymous

5th grade Language Arts
I need help classifying sentences (compound, complex, compound-complex). Here's the sentence: I got in trouble so I can't go to the party, but it would have been fun. I answered it was complex which I got wrong.
Monday, November 26, 2012 by Alex

5th grade math
In the Finn family each girl has the same number of brothers as sisters. Each boy has twice as many sisters as brothers. How many children are in the family?
Wednesday, November 14, 2012 by Anonymous

5th grade math
In the Finn family each girl has the same number of brothers as sisters. Each boy has twice as many sisters as brothers. How many children are in the family?
Wednesday, November 14, 2012 by Anonymous

5th grade math word problems
bob started each work on the hour. one day he decided to start work twenty minutes early. he started work when his digital watch had consecutive numbers. what time did he start work
Tuesday, November 13, 2012 by Anonymous

5th grade language
In the following poem I need to know examples of assonance in lines 1-4 1. There once was a cowboy named Ray 2. Who never had that much to say 3. Except for the times 4. Stampedes stopped on a dime 5. When that cowboy named Ray hollered "hey"
Wednesday, November 7, 2012 by Jacob

5th grade math
tulips are planted every four feet in a rectangular garden the sides are 16 feet and 12 feet how many tulips are there?
Thursday, November 1, 2012 by collin

5th grade math word problems
One packet of sweetner is 1 gram and has 4 calories. If Joan uses 4 grams each workday, Monday through Friday, and half as much each weekend day, how many calories does she use for sweetner each week?
Wednesday, October 31, 2012 by Anonymous

5th Grade word problems
Mary is 1/6 the age of her mother this year. Next year she will be 1/5 the age of her mother. In how many years will she be 1/3 her mother's age.
Wednesday, October 31, 2012 by Anonymous

5th grade word problems
if we need 5 oranges to make 3 small glasses of orange juice, how many small glasses of juice can we make with 100 oranges? please explain how to get the answer in terms i can understand
Wednesday, October 24, 2012 by Anonymous

Math
In a middle school 5th grade class there are 5 girls for every 4 boys. all together the class has 27 students. How many boys are in the class?
Monday, October 8, 2012 by Matt Lyon

5th grade English
What is the simple predicate in this sentence? The lion is nicknamed the King of the Beasts. Would it be "is" or would it be "is nicknamed"? Thanks!
Thursday, September 13, 2012 by Britt

5th Grade Math
Not only need answer but need to know how you teach a 5th grader how to solve this problem. You can only use the digits 0-9. I need an odd number that is a multiple of five with no repeated digits. Half the digits are odd and the other half is even. The largest digit in the ...
Friday, August 31, 2012 by Amy

5th Grade Math
Not only need answer but need to know how you teach a 5th grader how to solve this problem. You can only use the digits 0-9. I need an odd number that is a multiple of five with no repeated digits. Half the digits are odd and the other half is even. The largest digit in the ...
Friday, August 31, 2012 by Amy

MATH 5TH GRADE (VARIABLES AND EXPRESSIONS)
LAURA HAD 5 MORE HITS THAN SUSAN. HOW MANY HITS DID LAURA HAVE?
Thursday, August 23, 2012 by Asunte

physics
if a car covers 2/5th of the total distance with v1 speed and 3/5th distance with v2 then average speed is?
Friday, May 25, 2012 by srikala

5th grade math
the points that amelia scored for each game are shown 325, 198, 262, 301, 275, 229 after her seventh ga, the range of her points was 129 points how many points did she score in the seventh game
Thursday, April 19, 2012 by christian

5th grade science
I need to come up with the 3 kingdoms that are mainly cellular and the 3 kingdoms that are mainly unicellular. Would the mainly cellular be: animal, plant, and fungi and then the mainly unicellular be: protis, archea, and bacteria? Thanks.
Thursday, March 29, 2012 by Brandi

5th grade Math
Having trouble with the review question below. What is the best unit to use to measure the capcity of a soup pot? a. cup b. pint c. quart d. fluid oz I don't think it is a or d. Not sure though between b and c. I don't know what a soup pot looks like. thanks.
Wednesday, March 28, 2012 by Brandi

5th grade Math
Need to see if I have the answer correct on this review question. Which expression models the verbal description below? the number of markers, m, in 8 packages of markers. Would it be B? a. m + 8 b. 8m c. m divided by 8 d. m - 8 Thanks..
Tuesday, March 27, 2012 by Brandi

math
Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for 64 cents? or 4oz for 36 cents? This is 5th grade math assignment?
Thursday, March 22, 2012 by Kamya

5th grade Math
I need help with the question below. A bicyle tire has a diameter of 24 inches. If a tire rotates for 20 revolutions about how far has the bike rider ridden? Use 3.14 for pi. I know to find the circumference you would do 24 x 3.14 which equal 75.36. I'm not sure what to do...
Monday, March 19, 2012 by Brandi

math
abigail works at a skateboard shop. she earns $8 per hour and $1 commission for each sale she makes. from june 1st to june 5th, she saves all her money and doesn't spend anything. each day,from june 1st to june 5th, abigail worked 3 hours .on june 1st,abigail made 2 sales...
Wednesday, March 14, 2012 by yes

Math
I'm in 5th grade and here's my question: I have to write which fraction represents the ratio of corresponding sides? There are 2 triangles. One triangle has the measurements 3in., 9in. and 6in. The other triangle is 18in., 54in. and 36in. Thank you.
Monday, March 5, 2012 by Isabelle

5th Grade Math
I'm trying to figure out what the answer would be to this question... a single serving container of yogurt has a capacity of 8 ____. My choices are oz,lb, T,fl oz, c, pt, qt,or gal. I was originally thinking oz but that is weight and not capacity. Then I though maybe fl oz...
Sunday, March 4, 2012 by Brandi

5th grade math
holly's garden is divided into 5 equal sections. she will fence the garden into 3 areas by grouping some equal sections together. what part of the garden could each fenced area be?
Thursday, February 23, 2012 by dada

Math Lit
In a school there are 122 grade 8s, 105 grade 9s, 134 grade 10s, 109 grade 11s, 90 grade 12s. Express Each Class as a percentage of the whole school.
Sunday, February 5, 2012 by Thabo

My Awards (to share with teachers)
1st Grade participation in summer reading and math program ------ 3rd Grade 2nd place in primary spelling bee Certificate of Achievement: Math, Music, Good Citizenship, Student of the month - June (4 awards) ---- 4th Grade Parp Ribbin Headliners Science Fair (scientific ...
Saturday, November 19, 2011 by Laruen

  1. Pages:
  2. <<Prev
  3. 1
  4. 2
  5. 3
  6. 4
  7. 5
  8. 6
  9. 7
  10. 8
  11. 9
  12. 10
  13. 11
  14. 12
  15. 13
  16. 14
  17. 15
  18. Next>>